Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowaczy nr 1 im. Księdza Jana Twardowskiego

 

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Dzień Dziecka

Utworzono dnia 29.05.2020

W dniach 31 maja i 1 czerwca wraz z Prezydentem Miasta Płocka Andrzejem Nowakowskim zapraszamy na Dzień Dziecka z POKiSem w formie kina plenerowego. Na parkingu POKiSu odbędą się pokazy filmowe dla dzieci zarówno młodszych jak i starszych. Na ekranie będzie można zobaczyć „Baśnie i bajki polskie”, polską serię animowaną „Basia” oraz film fantastyczno-przygodowy „E.T”. Wstęp do kina jest bezpłatny, jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji w wydarzeniu oraz na naszej stronie: http://pokis.pl/2020/05/27/kino-pod-chmurka-na-dzien-dziecka-w-pokisie/

czytaj dalej na temat: Dzień Dziecka

Zajęcia rewalidacyjne oraz opiekuńczo-wychowawcze

Utworzono dnia 15.05.2020

Od poniedziałku, 18 maja br. uruchamiamy kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół, wybranych placówek oświatowych, bezpośredniego prowadzenia zajęć specjalistycznych z dziećmi posiadającymi opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju i uczniami posiadającymi orzeczenie. Przywracamy również możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkolnictwie branżowym. W kolejnych tygodniach przywrócimy zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej, umożliwimy realizację praktyk zawodowych u pracodawców w klasach III technikum oraz prowadzenie w szkołach konsultacji dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i absolwentów szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do egzaminów, następnie dla uczniów wszystkich pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.

czytaj dalej na temat: Zajęcia rewalidacyjne oraz opiekuńczo-wychowawcze

Podziękowanie !

Utworzono dnia 06.05.2020

Krajowe Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Pomoc Dzieciom" przekazało na ręce Dyrektora SOSW Nr 1 w Płocku, Pani Izabeli Cierpikowskiej, bony pieniężne pozyskane z firmy PKN ORLEN z przeznaczeniem na potrzeby podopiecznych Ośrodka.
Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi Lewandowskiemu - Prezesowi Stowarzyszenia

czytaj dalej na temat: Podziękowanie !

Decyzja MEN w sprawie zamknięcia szkół

Utworzono dnia 24.04.2020

 Minister Edukacji narodowej p.Dariusz Piontkowski ogłosił, że szkoły, żłobki, przedszkola zostaną zamknięte do 24 maja. Szef MEN zwrócił uwagę na to, że "obecne warunki nie pozwalają" na odwieszenie działalności wspomnianych placówek.

czytaj dalej na temat: Decyzja MEN w sprawie zamknięcia szkół

Wizyta Funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku

Utworzono dnia 23.04.2020

 

W tym trudnym dla wszystkich czasie zdarzają się również niezwykle miłe niespodzianki . 22 kwietnia 2020r. funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku przekazali na ręce Dyrektora SOSW Nr 1, Pani Izabeli Cierpikowskiej, prezent dla uczniów i wychowanków Ośrodka w postaci 120 biletów wstępu do płockiego Ogrodu Zoologicznego.
Już nie możemy się doczekać, kiedy wybierzemy się na tę wycieczkę. Wszystkie dzieciaki tęsknią za bliskim kontaktem z przyrodą.
Serdecznie dziękujemy za podjęcie inicjatywy . Dzięki Waszemu Wielkiemu Sercu i zaangażowaniu nasi podopieczni, po powrocie do szkoły, będą mogli przeżyć kolejną niezapomnianą przygodę.

czytaj dalej na temat: Wizyta Funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku

Jesteśmy na liście zwycięzców!!!

Utworzono dnia 10.04.2020

W tym trudnym okresie mamy dla Was dobrą wiadomość. Udało się!!!  Wygraliśmy ,,Turnus Uśmiechu'' w  Ośrodku Fundacji ING  w  Wiśle w terminie 5-16 października 2020 r.Turnus ma być formą nagrody dla dzieci i wolontariuszy za systematyczne uczestnictwo w wolontariacie na rzecz lokalnej społeczności. To będzie czas na terapię, uśmiech i zabawę z przyjaciółmi. Organizatorzy zaplanowali zajęcia logopedyczne, psychologiczne, treningi umiejętności społecznych, ćwiczenia ruchowe na świeżym powietrzu i wycieczki edukacyjne, które wspomogą rozwijanie procesów poznawczych i inteligencji emocjonalnej dzieci.

 

 

czytaj dalej na temat: Jesteśmy na liście zwycięzców!!!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 40

W poprzednim tygodniu: 74

W tym miesiącu: 275

W poprzednim miesiącu: 256

Wszystkich: 3665